اجرای سقف نورگیر

خدمات اجرای سقف نورگیر

سقف نورگیر یک سیستم طراحی شده برای اجرای نور طبیعی ورودی به داخل فضای داخلی ساختمان است. این سیستم از طریق استفاده از سقف های شیشه ای یا مواد شفاف دیگر، اجازه می دهد تا نور خورشید و همچنین نور طبیعی دیگر را به داخل فضای داخلی منعکس کند. در این متن، ما می توانیم به چندین جنبه مختلف سقف نورگیر اشاره کنیم.

ابتدا، اجرای سقف نورگیر به طور قابل توجهی می تواند به صرفه اقتصادی باشد. با استفاده از نور طبیعی به جای نور مصنوعی، می توان هزینه های انرژی را کاهش داد. علاوه بر این، حضور نور طبیعی می تواند بر کیفیت زندگی کارکنان یا ساکنان ساختمان تأثیر بگذارد. نور طبیعی یک حس آرامش و روحیه را به افراد منتقل می کند و همچنین موجب خلق امکاناتی برای فضای باز می شود.

علاوه بر این، سقف نورگیر می تواند به طور مؤثری در بهبود کیفیت هوای داخلی کمک کند. ورود نور طبیعی به فضای داخلی می تواند به تهویه درست فضا کمک کند و احتمال وجود رطوبت را کاهش دهد. همچنین، استفاده از سقف نورگیر می تواند به کاهش استفاده از سیستم های هوای تهویه مصنوعی منجر شود و این منجر به کاهش هزینه ها و تعمیر و نگهداری آنها می شود.

ضمن اینکه سقف نورگیر می تواند در استفاده بهینه از فضا کمک کند. نور طبیعی می تواند به طور مؤثری فضا را تغییر دهد و حس گشایش را برای ساکنان فراهم کند. به علاوه، نور طبیعی می تواند معماری فضا را نشان دهد و جزئیات، رنگ ها و روشنایی را به راحتی قابل مشاهده کند.

استفاده از ورق دو جداره پلی کربنات در سقف نورگیر

ورق دو جداره پلی کربنات (یا همان پلاستیک نورگیر) یک ماده بسیار مفید و کاربردی است که در ساختمان‌ها به عملکرد و زیبایی سقف نورگیر کمک می‌کند. اجازه بدهید برخی از مزایا و کاربردهای آن را توضیح دهم:

– استفاده از ورق دو جداره پلی کربنات در سقف نورگیر موجب ایجاد نور مستقیم و همگن در اتاق می‌شود. به دلیل وجود دو جداره، نور خورشید به راحتی از طریق ورق عبور می‌کند و به صورت یکنواخت در سراسر فضا پخش می‌شود.

– این ورق دارای خواص عایق حرارتی و ضد شعله است و می‌تواند در شرایط بسیار گرم یا سرد کارایی خوبی ارائه دهد. همچنین، ضخامت بالای ورق پلاستیکی، عایق صوتی برجسته‌ای نیز می‌باشد.

– مقاومت بسیار بالای این نوع ورق، آن را در برابر ضربه ناشی از گردش و ضربه‌های خارجی محافظت می‌کند.

– ورق دستهای مختلفی دارد که از نظر رنگ، ضخامت و شفافیت متفاوت هستند. این موضوع به شما امکان می‌دهد تا ورق مناسب برای طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین، قابلیت تنظیم شدت نور و نیز حجم روشنایی را داراست.

– ورق دو جداره پلی کربنات مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش است و این به معنی عدم تغییر رنگ و شکل آن با گذشت زمان است. این ویژگی باعث می‌شود که سقف نورگیر شما همیشه دید زیبا و جذابی داشته باشد.

استفاده از ورق دو جداره پلی کربنات در سقف نورگیر، نه تنها به نورپردازی فضای داخلی کمک می‌کند، بلکه از نظر عملکرد و استحکام نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد این ماده، می‌توان آن را به عنوان یک گزینه عالی برای سقف نورگیر در ساختمان‌های مسکونی و تجاری در نظر گرفت.

ورق دوجداره پلی کربنات چیست

ورق دوجداره پلی کربنات یک نوع ورق پلاستیکی است که از دو لایه پلی کربنات ساخته شده است. پلی کربنات ماده‌ای شفاف، سخت و مقاوم است که استحکام بالا و مقاومت به ضربه و شکستن دارد. به علت این ویژگی‌ها، ورق دوجداره پلی کربنات در صنایع مختلف به عنوان جایگزینی برای شیشه استفاده می‌شود.

ورق دوجداره پلی کربنات به دلیل وزن سبک و مقاومت بالا، گزینه‌ی مناسبی برای انواع سقف‌ها، نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها، نمای بانک‌ها و فروشگاه‌ها، بالکن‌ها و حفاظ‌ها، آژیرها، مخازن شیمیایی، تابلوهای تبلیغاتی، سقف ماشین‌ها و بسیاری صنایع دیگر است.

علاوه بر این، ورق دوجداره پلی کربنات نسبت به شیشه، مقاومت به ضربه بهتری دارد و در مورد هر گونه فشار و ضربه‌ای که به آن وارد شود، مقاومت می‌کند. این ورق همچنین عایق حرارتی خوبی دارد و می تواند حرارت و سرمای زیاد را عبور ندهد.

ورق دوجداره پلی کربنات نیز به دلیل شفافیت و شکل پذیری بالا، در صنایع تولید تابلوهای نوری، سقف و انتقال نور در ساختمان‌ها، صنایع برق و الکترونیک، ساخت و تولید صندلی‌ها و مبلمان و ساخت قطعات خودرو استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از ورق دوجداره پلی کربنات شامل مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی سخت، پایداری در برابر اشعه UV، آسانی در برش، برجستگی و نصب و همچنین اجرای آسان اندازه‌گیری و شکل‌دهی است.

روند نصب ورق دو جداره پلی کربنات

نصب این ورق بر روی سقف نورگیر نیاز به چند مرحله است که در ادامه به آنها اشاره خواهم کرد:

قبل از نصب ورق پلی کربنات، ابتدا باید سقف نورگیر را با استفاده از برنامه های طراحی معماری و ساختمانی طراحی کنید. در این مرحله، ابعاد، شکل و مکانیزم پلی کربنات در سقف نورگیر مشخص می شود. پس از طراحی سقف نورگیر، کار بعدی نصب الکترودها و قطعه‌های فلزی و استوانه‌ای است که کاربرد آنها اتصال ورق پلی کربنات به بستر ساختمان است.

متریالی که به پلی کربنات که در ابعاد مشخص (شکل، قطر، عرض و طول) حضور دارد می شود توجه کنید از بستر فلزی. ورق ها را برش می دهیم. پس از آن ورق ها را به سمتین شده نصب می نویسیم. در مرحله بعدی، ورق ها را به قطعات فلزی که در مرحله قبل نصب شده اتصال می دهیم. این اتصالات می تواند با پیچ، مهره و یا جوش انجام شود، بسته به نوع قطعات استفاده شده.

پلی کربنات از یک مواد حرارتی است ، هنگام تغییر دما در طول اجزای ساز بتن, به حرکت در حالت رشته ای در مکان عملیاتی است. برای رفع این خطر شدت, این فاکتور ها برش اشتراکی در قسمت بالا و پایین، با حضور طرح استخراج پلکانی از ورق ورق. پس از انجام تمام اتصالات و تثبیت ورق ها به ساختمان، مراحل نهایی شامل چک کردن اتصالات و قطعات و حصول اطمینان از کیفیت و صحت نصب است.

با رعایت این مراحل، نصب ورق دو جداره پلی کربنات در ساخت سقف نورگیر به درستی و با دقت صورت می گیرد و نتیجه ای ایده آل را ارائه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *